PAİNTBALL NEDİR?

Paintball çok yeni bir spor olmasına rağmen tüm dünya ile beraber Türkiye'de de son 10 yılda yükselen bir ivme ile popülerligini sürdürmekte olan bir spordur. Genel olarak takım çalışmasına, koordinasyona, hızlı düsünme ve karar verme yetilerine; dayanıklılık ve dengeyi de birlestiren paintball her yastan insan için farklı avantajlar sunar. Gelisme çagındaki çocukları dogada, bir takım oyununda arkadaslarına güvenme ve onlarla birlikte hareket etme yetenegini asılarken sosyallestiren paintball; üst düzey bir yöneticinin ise stres altında kısa sürede karar verme, kısıtrlı kaynakla hedefe ulasma ve liderlik gibi vasıflarını test etmede etkili bir araçtır.

OYUN ÇEŞİTLERİ NELERDİR?

Bayrak Kapmaca

bayrak kapmaca
Iki takımın ortadaki tek bayragı almaya ya da kendi bayragını koruyarak rakip takımın bayragını kendi kalesine getirmeye çalıstıgı bir senaryodur.

Zamana Karsı

Zamana karşı
Süre doldugunda en fazla oyuncusu oyunda kalan takımın kazandıgı senaryodur.

Eleme

Eleme
Rakip takımın tüm oyuncularını vurarak oyundan çıkarmanın amaçlandıgı bir senaryodur.

Son adam

Son adam
Bu oyunda herkes tektir. Süre kısıtlaması yoktur. Elenmeden kalan son oyuncu kazanır. Senaryonun en ilginç yönü “Geçici Anlasmalar” kuralıdır. Bu kural geregi oyuncular kendi aralarında diger oyuncuları eleyinceye kadar birlikte çalısmak için geçici olarak anlasabilirler. Fakat bu anlasmalara sadık kalmak zorunda degildirler.

Image Image Image